The Wild South lands
Sesong 6 — Ny sesong, nye utfordringer!
Er du klar for en klatreutfordring utenom det vanlige? Fra mandag 23. februar til fredag 27. mars inviterer vi alle klatrere – uansett nivå – til å delta i the Wild South Lands, en spennende tau‑konkurranse på Sørlandet Klatresenter.
Hvordan fungerer konkurransen?
TWSL er en tau konkurranse i Vertical Life‑appen der målet er enkelt: Topp flest mulig tau‑ruter merket med “The Wild South Lands” i løpet av perioden.Når du klatrer en rute, registrerer du bestigningen digitalt i konkurranseappen. Poeng beregnes automatisk, og du havner på leaderboard sammen med andre deltakere.
Du samler poeng basert på rutenes vanskelighetsgrad og hvor mange forsøk du brukte:
Flash – fullfør på første forsøk
Second Go – fullfør på andre forsøk
Redpoint – fullfør etter flere forsøk
Jo mer du klatrer, desto flere poeng får du.
Klasser
For å gjøre konkurransen rettferdig og spennende, har vi to klasser:
Dameklassen
Herreklassen
Begge klassene kjemper om plasseringer i TWSL‑resultatene. Når perioden er over, kåres vinnere i de to ulike klassene. Etter finalen, blir det trekning av premier blant alle deltakere, slik at alle deltagende også har en sjanse til å vinne.
Spesiallagde ruter
Totalt er det 20 tau‑ruter i TWSL‑utfordringen, hvorav 7 allerede eksisterer i klatresenteret. Nye ruter vil bli satt spesielt for arrangementet, så dette blir både kjent og nytt samtidig.
Se etter “The Wild South Lands” markeringer på selve taurutene eller finn de inne i Vertical Life appen fra mandag 23. februar.
Har du gått en av rutene før som allerede eksisterer? For at den skal telle i konkurransen må du sende den på nytt i løpet av TWSL‑perioden.
Reglene for konkurransen
All ticking av ruter er tillitsbasert.
Klatreruter må registreres i Vertical Life for å være gjeldene.
Send en rute én gang for at det skal telle, selv om du har gått den før.
Ha det gøy!
Hvordan melder du deg på?
Åpne Vertical Life‑appen og opprett bruker i konkurranseappen
Velg Sørlandet klatresenter som ditt senter
Her skal det ligge en egen TWSL‑arrangementet
Klatre Wild Southlands-ruter i perioden
Registrer toppene dine
Følg med på leaderboard og ha det gøy!
Du kan starte når som helst i konkurranseperioden.
Hvem kan delta?
Alle kan delta!
Nybegynnere som vil prøve sin første konkurranse
Mosjonister som vil ha ekstra motivasjon
Erfarne klatrere som vil måle seg mot andre
Barn, ungdom og voksne
Du trenger ikke konkurranseerfaring – det viktigste er å ha det gøy og utfordre deg selv.
Hvorfor delta?
Få ekstra motivasjon til å klatre
Bli kjent med andre klatrere
Opplev konkurranse uten press
Test nye ruter og stiler
Vinn premier
Bidra til et sterkere klatremiljø
Finale på klatrebaren
Konkurransen avsluttes med en finale for begge klasser: én rute for damer og én for herrer som virkelig vil teste ferdighetene dine. Finalen holdes på fredag 27. mars, samme dag som klatrebaren åpner, og blir en sosial avslutning på eventet. Her blir det spilt av musikk, servert pizza og alkohold.
Se arrangement her
Praktisk informasjon
Spør i resepsjonen hvis du trenger hjelp med registrering
Se plakater i hallen for rutenummer og regler
Følg senterets sosiale medier for oppdateringer
Ta med venner – jo flere, jo gøyere!